سنگسابی و نگهداری از سنگ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 14 تير 1395 در ساعت 10 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سنگسابی و نگهداری از سنگ

سنگسابی به فرآیند پاکسازی سطوح سنگی گفته می شود که با گذشت زمان می تواند تاثیر به سزایی در زیبایی و نو شدن سطوح داشته باشد. امروزه از سنگ ها بسیار استفاده می شود. سازه های سنگی نیاز به نگهداری داشته و به مرور زمان محلی برای تجمع آلودگی ها  کثیفی خواهند شد.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی معمولا پس از گذشت زمان، در دوره های به خصوصی افراد اقدام به سنگسابی می نمایند تا سازه های سنگی را از آلودگی پاک نمایند. البته باید توجه داشت که سنگسابی موجب شفافیت و درخشندگی سنگ ها می شود اما با این حال پس از گذشت زمان، سنگ ها اندکی با روز اول خود متفاوت هستند. این امر به دلیل افزایش سن سنگ است که تا دودی موجب کهنه شدن سنگ می شود.

سنگسابی یک فرآیند تخصصی است که در هنگام انجام آن باید اصول سنگسابی را رعایت نمایید. یکی از این اصول، عدم استفاده از مواد اسیدی است به منظور سنگسابی است. زیرا این مواد نه تنها موجب پاکیزگی سنگ ها نمی شوند، بلکه به سطوح سنگی آسیب نیز می رسانند. برای سنگسابی باید از مواد شوینده مخصوص استفاده کرد، این مواد در در بازار موجود است.حتی در استفاده از این مواد نیز باید دقت کرد زیرا استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می تواند به سازه های سنگی آسیب برساند.

به منظور انجام سنگسابی بهتر است از شرکت های خدماتی کمک بگیرید زیرا این شرکت ها با داشتن کادری مجرب و کارآزموده می توانند به صورت اصولی به سنگسابی سازه های سنگی شما بپردازند. یکی از شرکت های فعال در این زمینه ، شرکت خدماتی سنگسابی است. مشاوران ما در شرکت سنگسابی می توانند راهنمایی های لازم برای سنگسابی را در اختیار شما قرار دهند. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما در شرکت خدماتی سنگسابی در تماس باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :