دلایل نیاز به سنگسابی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 14 تير 1395 در ساعت 10 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دلایل نیاز به سنگسابی

سنگسابی همانطور که گفته شد، فرآیند پاکسازی سنگ و سازه های سنگی مختلف است. منظور از سازه های سنگی تمام ساختارهایی هستند که در ساخت آنها از سنگ استفاده شده است اعم از مجسمه های سنگی ، سنگ فرش ها، دیوارهای سنگی ، نماهای سنگی و از این قبیل. اینکه سنگ چه زمانی نیاز به سنگسابی دارد به عوامل متعددی وابسته است. میزان رفت و آمد، شرایط اقلیمی، نوع سنگ و غیره از جمله عواملی هستند که نیاز سنگ به سنگسابی را تحت تاثیر قرار می دهند.

سنگسابی دارای اصولی است که باید در هنگام انجام فرآیند آن را رعایت کرد. اگر فرآیند سنگسابی به صورت غیر اصولی انجام شود، می تواند به سنگ آسیب برساند. از همین رو توصیه می شود همیشه برای این منظور از افراد متخصص و شرکت های خدماتی معتبر کمک بگیرید. شدت سنگسابی نیز از جمله عوامل تاثیر گذار در میزان موثر بودن سنگسابی است که دارای یک حد ایده آل است.

ظاهر سنگ و سازه های سنگی با گذشت زمان در اثر آلودگی و عوامل محیطی مختلف تغییر می کند، بنابراین پس از گذشت زمان نیاز به سنگسابی وجود خواهد داشت. در مورد سنگسابی باید به این موضوع دقت داشته باشید که با این فرآیند نمی توانید سنگ را پس از سال ها به شکل اولیه خود برگردانید زیرا سن و گذر زمان خواه نا خواه بر روی ساختار سنگ تاثیر می گذارد و آن را تا حدودی فرسوده می کند که این فرسودگی را نمی توان به طور تمام و کمال با استفاده از سنگسابی از بین برد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنگسابی و نحوه انجام آن می توانید با کارشناسان ما در شرکت سنگسابی مشاوره کنید. مشاوران ما، شما را در انتخاب بهترین روش سنگسابی بسته به نوع سازه مورد نظر، راهنمایی می کنند. برای ارتباط با ما به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :